RS Produkt logo
isolenawolle

Właściwości Wełny

Kliknij ikonę by dowiedzieć się więcej!

Izolacja termiczna

Owcza wełna jest wspaniałym izolatorem. Wełna od Isolena osiąga najwyższe wartości izolacyjne dzięki swoim naturalnym właściwościom i oferuje unikalną kombinację zalet jak żaden inny materiał czy produkt.

Oczyszczanie powietrza

Tworzy zdrowy klimat w pomieszczeniu. Owcza wełna jest naturalnym oczyszczaczem powietrza. Jest w stanie uzdatnić powietrze w bardzo krótkim czasie, usuwając nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje takie jak formaldehydy.

Regulacja wilgoci

Reguluje wilgotność. Owcza wełna może absorbować wilgoć do 33% swojej wagi, bez utraty swoich właściwości izolacyjnych.

Izolacja akustyczna, ochrona przeciwpożarowa

Reprezentuje jakość i bezpieczeństwo Wełna Isolena była sprawdzana wiele razy. Posiada międzynarodowy oznakę jakości Natureplus oraz Europejskie dopuszczenia techniczne ETA, dzięki czemu wiadomo, że spełnia najwyższe standardy jakości.

źródło odnawialne

Jest naturalnym materiałem odnawialnym. Jako produkt naturalny, owcza wełna jest strzyżona dwa razy w roku i może być zwrócona do cyklu środowiskowego w każdym momencie.

ionic protect

IONIC PROTECT ® To innowacyjna metoda ochrony wełny opracowana i opatentowana przez Isolenę. Jest najbardziej przydatnym wynalazkiem ochrony wełny od czasu wykorzystywania jej jako izolacji. Nie zawiera biocydów, jest stała i przetestowana przez EAD/CUAP. IONIC PROTECT® polega na obróbce jonowo-plazmowej, dzięki czemu chroni włókna wełny przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi powstałymi w budynku.

właściwości wełny isolena

Oczyszczanie powietrza

Oczyszczanie powietrza

Wełna owcza, ze względu na swoje naturalne właściwości, wytwarza przyjazny klimat w budynku i wpływa korzystnie na zdrowie. Udowodniono, że ISOLENA może rozkładać szkodliwe substancje, powodując krążenie naturalnego powietrza w pomieszczeniu.

Zainwestuj w zdrowy klimat wewnętrzny. Wystarczy zainstalować wełnę owczą ISOLENA do wnętrza,na przykład po wewnętrznej stronie ścian zewnętrznych, w ściany wewnętrzne lub w sufitach podwieszanych, a także w konstrukcji dachu bliżej wnętrza, jeszcze przed folią paroizolacyjną.


Wełna owcza usuwa szkodliwe substancje z powietrza.

Sekretem tej doskonałej zdolności jest keratyna, budulec proteinowy, który tworzy wełnę owczą. Cząsteczki w bocznych odgałęzieniach aminokwasów są w stanie wchłonąć i zneutralizować szkodliwe substancje, takie jak formaldehyd. Odbywa się to poprzez reakcję chemiczną, w której szkodliwe substancje są połączone z tymi cząsteczkami i przekształcone.

wykres
Oczyszczanie powietrza

Regulacja wilgotności

Wilgotne ściany są źle wpływają na zdrowie i zmniejszają dobre samopoczucie. ISOLENAWOLLE może pochłonąć wilgoć w ilościach do jednej trzeciej swojej wagi, nie tracąc przy tym żadnych właściwości izolacyjnych.

ISOLENAWOLLE ma działanie higroskopijne, co oznacza, że dostosowuje się bardzo szybko do wilgotności w pomieszczeniu i pochłania wilgoć, gdy wilgotność jest wyższa niż wilgotność kompensacyjna w wełnie. Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest zbyt suche, wilgoć zostaje ponownie uwolniona. Wełna w przestrzeni konstrukcyjnej ścian lub dachu reguluje także wilgotność elementów drewnianych, jak krokwie, belki, słupy czy bale drewniane.


Dożywotni efekt hydrofobowy.

Wełna owcza może pochłaniać wilgoć w ilościach do 33% swojej własnej wagi, bez utraty właściwości izolacyjnych i bez "zamoczenia". Nie ma to negatywnego wpływu na strukturę wełny ani na jej właściwości izolacyjne. Sprawia to wyjątkowa struktura włókien białkowych: są one, w zalężności od warunków otoczenia wodoodporne lub hydrofobowe: właściwość, która jest wielką zaletą w krytycznych sytuacjach instalacyjnych, na przykład gdy tworzą się większe ilości kondensacji. Wełna owcza ma jeszcze jedną zaletę: jako włókno białkowe nie tworzy żadnego podłoża dla pleśni. Dlatego wełna owcza z natury jest chroniona przed pleśnią.

wełna

Owcza wełna pod mikroskopem

Oczyszczanie powietrza

Izolacja akustyczna, ochrona przeciwpożarowa

Jeśli chodzi o ochronę przeciwpożarową, ISOLENA oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki wysokiej temperaturze zapłonu. Nie wymaga żadnego środka ogniouodporniającego i dlatego nie wytwarza trujących gazów w przypadku pożaru.

Klasyfikacja zachowania się ogniotrwałego elementu sufitowego:

  • Perforowany panel gipsowo-kartonowy o grubości 12 mm, perforacja o średnicy 18 / 18-5 mm
  • Isolena Optimal, grubość 40 mm, gęstość 18 kg / m3
  • Wentylacja wsteczna 60 mm

Zgodny z austriacką normą EN 13501-1, opisywany produkt budowlany jest klasyfikowany jako B s1, d0 w odniesieniu do jego zachowania podczas pożaru. Ogólnie rzecz biorąc, ISOLENA jest dokładnie sprawdzana przez akredytowane władze.


Znakomita izolacja akustyczna.

Wełna owcza zapewnia doskonałe właściwości pochłaniania dźwięku w sytuacjach o wysokich wymaganiach akustycznych. Wyposaż sufity w specjalne włókniny akustyczne ISOLENA lub w filce z wełny owczej ISOLENA i utrzymymuj ważne spotkania w spokoju i z pełną koncentracją.

wykres2

Właściwości pochłaniania dźwięku

Najlepsza ochrona przeciwpożarowa.

Naturalne włókna wełny owczej mają temperaturę samozapłonu 560 - 600 ° C. Jest to około dwa razy więcej niż drewno (270 ° C). Topi się również od źródła ciepła bez kapania. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji, produkty wełny owczej ISOLENA nie wymagają dodatkowego impregnowania i osiągają wyjątkowe wartości w standardowych i standardowych testach ogniowych w Europie i Szwajcarii.

wykres3

Rozkład szkodliwych substancji w trujących gazach

Odnawialne zasoby

Odnawialne zasoby

ISOLENA to materiał izolacyjny dla świadomych ekologicznie ludzi, którzy myślą o swoim wpływie na środowisko. Dzieje się tak, ponieważ tylko wełna żywych owiec nadaje się do produkcji materiałów izolacyjnych o tak wysokich standardach jakości. Tylko ta wełna jest tak elastyczna, pełna i żywa, a także pozostaje taka, jest niezastąpiona jako materiał izolacyjny.

Nasza wełna owcza pochodzi wprost z natury - z alpejskich owiec z Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Jako jedyny naturalny materiał izolacyjny jest w 100% zintegrowany z naturalnym cyklem.


Oznaczenie dla zrównoważonych materiałów budowlanych: natureplus®

Oznaczenie natureplus® oznacza korzystny wpływ na zdrowie, produkcję przyjazną dla środowiska, ochronę zasobów nieodnawialnych i wydajność. Produkty oznaczone tą etykietą składają się głównie z surowców, które są odnawialne lub które zostały wydobyte w sposób przyjazny dla środowiska. Natureplus® to nadzór i najbardziej rygorystyczne wymogi usuwania lub ograniczania substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Gwarantują, że certyfikowane produkty nie szkodzą zdrowiu!

natureplus